Home / Firmy / Bacardi-Martini
Bacardi

Bacardi-Martini

Martini

Bacardi Limited od czasu założenie w 1862, przez Don Facundo Bacardí Massó, nadal jest w rękach rodzinnych. Obecne pokolenie jest już siódmym, które kieruje losami firmy. Firma jest jednym z czołowych graczy światowych plasując się na miejscu trzecim z rocznym przychodem szacownym na ok. 5bln $ US. W swoim portfolio posiada ponad 200 różnych marek.

Na początku firma zasłynęła swoim niezwykle łatwo pijalnym rumem. W porównaniu do konkurencyjnych marek, które były ciężkie i niezbalansowane, Bacardi wyróżniało się gładkością i niezwykłą łatwością mieszania. Co mi się osobiście podoba w Bacardi to ich marketing. Żadna inna firma nie osiągnęła tego, co Bacardi. Mianowicie rozpoznawalność i lojalność do swojej marki. Chodzi dokładnie o to, że wiele osób zamawiając w barze drinka prosi konkretnie o Bacardi z np. colą. Jeśli w danym barze nie mają Bacardi to często tracą takiego klienta. Dla mnie jest to fenomen. Weźmy np. branże samochodową. Jeśli bogaty gościu na lotnisku nie zastanie taksówki ze znakiem merca to wybierze inną, byle by dojechać do celu. Fani Bacardi nie.

Podczas Kubańskiej rewolucji rodzina Bacardi musiała uciekać z Kuby. Ponownie otworzyła swoje filie na Bahamach. Obecnie główna siedziba firmy znajduje się w mieście Hamilton na Bermudach.

 

Martini jest to Włoska firma produkująca głównie wermuty w Turynie na północnym-zachodzie kraju. Na początku nosiła nazwę Martini & Rossi.

Połączenie obu firm nastąpiło w 1992

Oto niektóre z marek posiadanych przez Bacardi-Martini

Bacardi

 Koktajl Bacardi

 Linki:

http://www.bacardilimited.com/

http://www.bacardi.com

http://www.martini.com

 

Ale nie tylko. Weźmy np. branże samochodową. Jeśli bogaty gościu na lotnisku nie zastanie taksówki ze znakiem merca to wybierze inną, byle by dojechać do celu. Fani Bacardi nie.

About Paweł Babiak

Paweł Babiak
Barman, podróżnik, bloger. Pracowałem w takich miejscach jak Londyn, Budapeszt, Singapur czy Kuala Lumpur, gdzie zdobyłem w 2010 mistrzostwo Malezji w mixologii. Poprzez tego blog pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami ze świata barmaństwa.

Sprawdź również

Historia Bacardi | Video |

Jeden komentarz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *