Home / Artykuły / Barmańskie podcasty warte słuchania

Barmańskie podcasty warte słuchania

Czym jest podcast?

Wikipedia mówi:

Podcasting, podcast, spolszczone: podkasting, podkast to forma internetowej publikacji dźwiękowej lub filmowej, najczęściej w postaci regularnych odcinków, z zastosowaniem technologii RSS.

Ja lubię myśleć o podcastach, jako internetowych audycjach radiowych.

Podcasty można znaleźć wszędzie. Na stronach, w wyszukiwarkach, na YouTubie i wielu, wielu innych platformach.

Jeśli masz smartphona to znajdziesz wiele wygodnych aplikacji umożliwiających łatwy dostęp do tych audycji.

 

Ja używam

Podcast Addict

Podcast addict android

Nie jest to jedyna aplikacja do słuchania podcastów. Więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Wygodną funkcją jest ściąganie podcastów na telefon i słuchania ich w dowolnym czasie, nawet gdy jesteśmy pozbawieni połączenia z Internetem np. w autobusie czy metrze.

BartenderHQ

http://bartenderhq.com/

BartenderHQ

David Sangwell autor z Birmingham od ponad roku prowadzi swój podcast. Spojrzenie na barmaństwo nieskażone Nowym Jorkiem ani Londynem. David również bardziej zaangażowany w flair niż reszta podcasterów.

 

Bartender Journey

http://www.bartenderjourney.net/

Bryan Webber robi również podcasty dla „tales of cocktails”. Aby uzyskać do nich dostęp musisz zapisać się na Tales 365. Materiały na Bartender Journey są za darmo, więc jeśli nie masz zamiaru zapisywać się na Tales 365 to podcasty Bryana są na pewno warte słuchania. Znajdziesz tam część (20min) wywiadu z Dale Degroff

 

The Mixology Talk Podcast

http://www.abarabove.com/mixology-talk-podcast/

Małżeństwo, poza prowadzeniem podcastu również publikuje filmy na YouTubie z serii “how to”, więc jest szansa, że już się z nimi spotkałeś. Ten podcast jest bardziej na luzie. Czasami wręcz ma się wrażenie, że wybierają temat na dany tydzień i oboje się przygotowują do niego szperając po internecie. Mimo tego podcast warty polecenia.

 

Internet jest obszerny, więc i liczba podcastów jest znaczna. Wymieniłem tutaj tylko 3 poruszające tematykę barmańską. Jest ich oczywiście znacznie więcej. Nawet gwiazda filmu „Hey Bartender” Steve Schneider ma swój. Jak na razie przesłuchałem jeden odcinek, w którym dyskutowali o wyprawie do Chin. Nie specjalnie przypadł mi do gustu, ale nie skreślam ich z listy, tak jak nie skreśla się zespołu po przesłuchaniu jednej piosenki.

Nie znalazłem żadnych polskich podcastów. Jeśli znasz jakiś, to daj mi znać. Nie musi być nawet polski. Każdy podcast warty polecenia będzie mile widziany.

 

 

 

About Paweł Babiak

Paweł Babiak
Barman, podróżnik, bloger. Pracowałem w takich miejscach jak Londyn, Budapeszt, Singapur czy Kuala Lumpur, gdzie zdobyłem w 2010 mistrzostwo Malezji w mixologii. Poprzez tego blog pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami ze świata barmaństwa.

Sprawdź również

Koktajle ktore musisz znac

Koktajle, które każdy barman musi znać

ażdy ma swoje ulubione receptury. Niektóre bardziej wyszukane, inne zaś bardzo proste. Ja jednak się …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *