Home / Artykuły / Artykuły sponsorowane / Czy opakowanie alkoholu może wpłynąć na sprzedaż?

Czy opakowanie alkoholu może wpłynąć na sprzedaż?

Producenci alkoholu walczą stale o to, aby sprzedaż ich produktów była jak najwyższa. Wielu klientów ma swoje ulubione produkty, ale większość dokonuje wyboru przy półce sklepowej. W związku z tym tak duże znaczenie ma opakowanie – dzięki niemu można podwyższyć sprzedaż i jednocześnie zbudować rozpoznawalną markę.

 

Podstawowe opakowanie alkoholu to szklana butelka, na której umieszczone są etykiety. Gdy jednak chodzi o przyciągnięcie wzroku klienta i wyróżnienie produktu na półce na tle innych towarów, powinno wręcz krzyczeć „kup mnie!”. Aby osiągnąć taki efekt, opakowania alkoholowe są projektowane na indywidualne zamówienie, tak, aby zwiększyć sprzedaż.

 

Jakie opakowania alkoholowe wybrać?

Przede wszystkim w celu wyróżnienia produktu warto postawić na dodatkowe elementy, które mogą zainteresować klienta. Zawieszki umieszczane na butelkach, plastikowe nakładki na szyjkach butelek, opakowania kartonowe, które powodują, że alkohol wygląda bardziej prestiżowo i doskonale nadaje się również na prezent – to tylko kilka propozycji. Również warto pomyśleć o skorzystaniu z oznaczeń promocyjnych na opakowaniu oraz o dodawaniu do niego gratisów, na przykład mniejszych butelek alkoholi do testowania, podkładek czy też szklanek i kieliszków.

 

Wykorzystanie POSM – materiałów wspierających sprzedaż

Dla zwiększenia skuteczności opakowania alkoholowe mogą być także uzupełnione o korespondujące z nimi materiały wspierające sprzedaż, czyli POSM. Zalicza się do nich między innymi shelflinery i shelftalkery, czyli zadrukowane paski lub inne reklamy, które umieszczane są na krawędzi półek, standy, czyli reklamy stojące, hangery – wiszące materiały z logo produktu, traye, czyli tacki do prezentacji produktów czy owijki paletowe, które przeznaczone są do zasłonięcia palety.

 

Jeżeli szukasz firmy specjalizującej się w produkcji opakowań alkoholowych na zamówienie, wybierz Click Pack. W jej asortymencie znajduje się szeroka gama opakowań alkoholowych oraz produktów POSM przeznaczonych do prezentacji alkoholi. Click Pack zapewnia kompleksową obsługę od projektowania aż do dystrybucji materiałów.

 

 

About Paweł Babiak

Paweł Babiak
Barman, podróżnik, bloger. Pracowałem w takich miejscach jak Londyn, Budapeszt, Singapur czy Kuala Lumpur, gdzie zdobyłem w 2010 mistrzostwo Malezji w mixologii. Poprzez tego blog pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami ze świata barmaństwa.

Sprawdź również

Piwo domowe – jak je zrobić w domowym zaciszu?

Ciepłe, wiosenne lub letnie wieczory to idealny moment na spotkanie ze znajomymi. Często wybieramy miejsca …

Jeden komentarz

  1. Ostatnio często można spotkać się ze sprzedażą alkoholu właśnie z dodatkowymi gadżetami wspierającymi spzedaż, zwłaszcza kuflami i szklankami. Jest takie jedno piwo, które do czteropaka dodaje oryginalną szklankę, a wszystko w kartonowym, eleganckim opakowaniu, które rozkłada się niczym walizkę i jest bardzo poręczne. I to jest właśnie jego wyróżnikiem na półce, oczywiście, oprócz tego, że to sprawdzona marka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *