Home / Alkohole / Destylarnia Beefeater Gin – Londyn

Destylarnia Beefeater Gin – Londyn

Beefeater_London_Dry_Gin

Najpierw wyjaśnimy nazwę tego ginu.

Nazwa Beefeater nawiązuje do ceremonialnej straży w Tower of London, która chroni klejnotów koronnych. To właśnie ich widzimy na każdej butelce tego Londyńskiego ginu.

Sama destylarnia powstała w latach dwudziestych 19 wieku. Pierwsze wzmianki pochodzą z 1829.

W 1958 przeniosła się do obecnej lokacji w Kennington ma południu Londynu.

Beefeater produkowany jest w 3 wariantach

Beefeater London Dry Gin

Receptura niezmieniona od powstania destylarni. Gin ten znajdziemy w niemal każdym barze w Londynie i nie tylko. Dobrze zbalansowany, cytrusowy i łagodny smak powoduje, że jest składnikiem wielu koktajli.

Beefeater Super Premium 24

Desmond Payne Master distiller w 2007 roku stworzył własną recepturę, w skład której wchodzi zielona herbata oraz grapefruit. Podobno zainspirowała go podróż do Japonii gdzie bardzo często pije się gin z zieloną herbatą aniżeli z tonikiem.

Beefeater Burrough’s Reserve

Ten gin jest produkowany w niewielkim alembiku, którego używał sam założyciel destylarni. Pojemność tego alembiku nie przekracza 300L. Po starannej destylacji starzony jest w beczkach po Jean de Lillet. Wermucie, który używany jest w oryginalnym Vesper Jaemsa Bonda. Każda butelka jest numerowana i ręcznie podpisana przez jego twórcę.

Beefeater gins

 

Poza tymi trzema ginami w destylarni możemy dostać jeszcze Beefeater London garden gin.

Ta ekskluzywna edycja stworzona była przy okazji otwarcia destylarni dla zwiedzających. To jedyne miejsce gdzie możemy nabyć ten gin. Jeśli chcesz go spróbować to Destylarnia Beefeater w Londynie jest jedynym miejscem gdzie możesz to zrobić.

Beefeater London garden gin

Jeśli jesteście w Londynie to wizyta w destylarni jest obowiązkowym punktem programu. Bilety są niedrogie a destylarnia naprawdę robi wrażenie. Ponadto kupując online możecie liczyć na 10% zniżkę.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie

http://beefeaterdistillery.com/

Nie wierzcie mi na słowo. Sprawdźcie, co inni mają do powiedzenia

www.tripadvisor.com

 

Zwycięzca nagród

Beefeater gin został nagrodzony większą ilością nagród niż jakikolwiek inny gin na świecie. Przez ostatnie 10 lat udało mu się zdobyć przeszło 65 nagród oraz medali.

Gin ten jest dostępny w ponad 100 krajach a jego roczna sprzedaż przekracza 30,000,000 butelek.

Małą ciekawostką może być fakt, że obecna managerka centrum dla zwiedzających jest Polką. Jak widać nasza obecność w światowym kreowaniu trunków była i jest nadal wszechobecna.

 

About Paweł Babiak

Paweł Babiak
Barman, podróżnik, bloger. Pracowałem w takich miejscach jak Londyn, Budapeszt, Singapur czy Kuala Lumpur, gdzie zdobyłem w 2010 mistrzostwo Malezji w mixologii. Poprzez tego blog pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami ze świata barmaństwa.

Sprawdź również

Eventy – Jak to się robi w Polsce i w Londynie

Jeden komentarz

 1. Lidia Karecka
  Lidia Karecka

  Osobiśćie polecam wizytę w” Beefeater -the home of gin”. Wycieczka składa się z dwuch części.
  Pierwsza część -to muzum interaktywne,poświecone historii gin-u, które zwiedzamy sami.
  Druga- to wycieczka z przewodnikiem gdzie możemy zobaczyc ( a także powąchać i dotknąć) składniki,które są częścią tajnej receptury Beefater.
  A jeżeli będziecie w Lodynie w oklicach czerwca to polecam wiztę kokretnie 14.06, czyli w światowy dzień gin-u. Wtedy wycieczka poszeżona jest o wizytę w samej destlarni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *