Home / Firmy / Firmy świata alkoholu

Firmy świata alkoholu

Postanowiłem opisać głównych graczy na rynku alkoholowym. Usiadłem do tego artykułu pewnej nocy. Nad ranem okazało się, że materiał jest tak długi, że musiałem go podzielić na osobne wpisy. Jak większość z nas wie, świat alkoholi jest bardziej skomplikowany niż się to może wydawać. Nie tylko różne marki z różnych stron świata są sprzedawane przez jedną firmę, ale również się zdarza, że ta sama marka jest sprzedawana przez firmę konkurencyjną. Jak to się dzieje? Wszystko dzięki tak zwanym Joint venture. Nie jest to jedyna forma współpracy między wielkimi firmami, a same układy również się zmieniają w czasie.

Ostanie czasy są szczególnie ciekawe pod tym względem. Wielkie firmy jak Amerykański Jim Beam są wykupywane przez Azjatyckich gigantów jak Suntory. Nie wszystkim się to podoba. Szczególnie wierni marce konsumenci bywają zawiedzeni. Marki nie pozostają jednak dłużne. Obecna kampania najsłynniejszego Burbona jest niezwykle intrygująca.

Synergie wielkich marek nie są jedyną ciekawostką na tym polu. Ostatnimi czasy firmy dwoją się i troją, aby wyjść z nowymi produktami naprzeciw coraz bardziej wymagającej klienteli. Najnowszym trendem są lekkie, słabsze i bardziej orzeźwiające koncepcje. Jak długo ten trend się utrzyma. Nie wiadomo. Czas pokaże.

Troszkę się rozpisałem na temat tych ciekawych anegdot, ale cel tego artykułu jest jednak nieco inny.

Mianowicie przedstawiam wam listę marek, które rządzą rynkiem na dzień dzisiejszy. Lista w żadnym wypadku nie jest pełna, a pozycji będzie przybywać. Starałem się również dołączać najważniejsze pozycje z portfolio każdej firmy. Po pełne i aktualne portfolio proponuje jednak zawsze udawać się na oficjalną stronę firmy. Link do nich jest pod każdym artykułem. Tam znajdziecie aktualne produkty, trendy oraz nowinki, jakie firma w danej chwili stara się przekazać

Bacardi-Martini

Bacardi

 

 Brown-Forman

Brown-Forman

 

CEDC

logo_cedc

 

Diageo

Diageo

 

Lucas Bols B.V

Bols

 

LVMH Moët Hennessy • Louis Vuitton S.A

LVMH

 

Pernod Ricard

Pernod Ricard

 

Stock Spirits

Stock Polska

 

Suntory

Suntory logo

 

William Grant & Sons Ltd

 

 

 

 

 

 

 

About Paweł Babiak

Paweł Babiak
Barman, podróżnik, bloger. Pracowałem w takich miejscach jak Londyn, Budapeszt, Singapur czy Kuala Lumpur, gdzie zdobyłem w 2010 mistrzostwo Malezji w mixologii. Poprzez tego blog pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami ze świata barmaństwa.

Jeden komentarz

  1. It’s hard to find your blog in google. I found it on 21 spot,
    you should build quality backlinks , it will help you
    to get more visitors. I know how to help you, just search in google – k2 seo tips and tricks

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *