Home / Alkohole / Cydr / Green Mill Cider

Green Mill Cider

Green Mill Cider

Green Mill CiderO polskich cydrach już pisałem. To, że znajdują coraz większą rzeszę fanów, również każdy wie. Ale nowością jest dołączenie do grona producentów wielkiego gracza. Mam tutaj na myśli Kompanię Piwowarską. Cydr produkcji KP jest sprzedawany od ponad miesiąca, ale obecnie rozpoczyna się szeroko zakrojona kampania reklamowa. Sam wpadłem na promotorkę tego trunku w pobliskim sklepie. Jak na razie cydr niestety jest produkowany z półproduktów pochodzących z Niemiec. KP zapewnia natomiast, że cała produkcja ma zostać przeniesiona do Polski. Surowiec użyty do produkcji to w 100% jabłka. Żadnych innych dodatków. Brak utrwalaczy, wzmacniaczy czy konserwantów może tylko cieszyć. Jabłka niestety nie będą pochodzić w 100% z Polski. Będzie to mieszanka jabłek europejskich, część z nich na pewno będzie jednak z naszego kraju. Spowodowane jest to profilem smakowym i koniecznością jego zachowania.

 

Na zachodzie konsumpcja cydru jest znaczna. Niestety w Polsce komunizm skutecznie wyplenił wszelkie ambicje produkcji tego alkoholu. Jednak od początku roku, po obniżeniu akcyzy na cydr, jego konsumpcja jednak wzrasta. Dołączenie się wielkiego gracza może świadczyć tylko o perspektywiczności tej gałęzi. Jest to już drugie podejście. Pierwsze uczyniły browary w Łomży. Niestety z niezbyt udanym skutkiem.

Nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł w lokalnym barze zamówić cydr z “kija”.

Green Mill Cider

 

Rodzaj: musujący, półsłodki

Zawartość alkoholu: 4,5 proc.

Opakowanie: butelka 400 ml

Cena: ok. 5,39 zł

 

About Paweł Babiak

Paweł Babiak
Barman, podróżnik, bloger. Pracowałem w takich miejscach jak Londyn, Budapeszt, Singapur czy Kuala Lumpur, gdzie zdobyłem w 2010 mistrzostwo Malezji w mixologii. Poprzez tego blog pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami ze świata barmaństwa.

Sprawdź również

Crisp Apple Shandy

Produkty MONIN: 3/4 oz. syropu jabłkowego MONIN Granny Smith Apple Pozostałe składniki: 2 oz. świeżo zrobionej …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *