Home / Inne / Gry Barmańskie

Gry Barmańskie

Becher Bar

Stara i prosta gierka, gdzie wcielamy się we właściciela baru. Zaczynamy z niewielką ilością gotówki. Do dyspozycji mamy niewielkie miasteczko, w którym możemy kupować lub wynajmować lokale pod bary. Gdy wynajmiemy pierwszą powierzchnię, czas na urządzenie lokalu, zatrudnienie kadry oraz opracowanie receptur drinków. Tak, opracowanie receptur. To jedyna gra jaką znam, gdzie sami musimy opracować receptury. To jak je opracujemy, odbije się nie tylko na naszym przychodzie, ale również zadowoleniu naszych gości. Niestety asortyment jest bardzo ograniczony, a gra mocno faworyzuje Behrerówke. W końcu na jej zlecenie została stworzona.

Grę możecie pobrać klikając w ten link: Becher Bar

 

Drunken Masters Bar

Nazwa zwodnicza, aczkolwiek gra warta uwagi. Widać, że była przygotowywana wraz z barmanami, a nie przez jakiegoś programistę, któremu bar kojarzy się z notorycznym dostawaniem kosza. Podejrzewam, że jakiś barman napisał tą grę. Na początku może zdawać się nieco odrzucająca z racji flashowego charakteru. Czyli migające światełka, grafika nie do końca, czy chociażby wybór postaci, który przypomina starego tekena.

Na początku mamy samouczek. Naszym zadaniem jest podawanie piwa. Wraz z kolejnymi lekcjami uczymy się nie tylko bardziej skomplikowanych drinków, ale również flair. Możemy rzucać butelkami, balansować czy nawet obracać je na ręce. Wszystko to oczywiście dla naszych gości, którzy wraz z wzrostem zadowolenia, odpowiednio wynagradzają naszą pracę.

Co mnie naprawdę pozytywnie zaskoczyło to free pouring. Tak w grze jest obecny free pouring. Każdy składnik, który nalewamy należy odmierzyć. Pamiętając złotą zasadę każdego barmana, która brzmi, iż każdy barman pracuje dwoma rękoma, również tutaj możemy podczas odmierzania wykonywać inne czynności typu podawanie kolejnych drinków lub zabawianie gości flairem.

Gra dostarcza niezwykle dużo zabawy i nie denerwuje zbytnim uproszczeniem lub odjechaniem od rzeczywistości. Wręcz przeciwnie, odsłanianie kolejnych trików oraz przedmiotów pozytywnie zaskakuje.

http://www.123-games.net/games/drunken-masters-bar-game

 Bartender

Bartender gameNa koniec stary klasyk. Gra Bartender. Naszą rolą w tej grze jest stworzenie najlepszej kompozycji. Do dyspozycji mamy szereg różnych składników, z których musimy stworzyć najlepszy koktajl, na jaki nas stać. Oceniać będzie nas własny barman, który ten koktajl przygotuje w naszym imieniu. Jest dość rygorystyczny, więc jeśli coś nam nie wyjdzie, to nie omieszka nam tego pokazać w dobitny sposób. Gra również jest dostępna na komórki. Miłej zabawy!

 http://www.agame.com/game/bartender

 

 

About Paweł Babiak

Paweł Babiak
Barman, podróżnik, bloger. Pracowałem w takich miejscach jak Londyn, Budapeszt, Singapur czy Kuala Lumpur, gdzie zdobyłem w 2010 mistrzostwo Malezji w mixologii. Poprzez tego blog pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami ze świata barmaństwa.

Sprawdź również

Bar z grami

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *