Home / Artykuły / Jak wybrać sklep internetowy z winami?

Jak wybrać sklep internetowy z winami?

- Artykuł sponsorowany

Wiele sklepów internetowych zajmuje się sprzedażą win. Dlatego konkurencja jest duża i w takiej sytuacji trudno jest wybrać jeden, w którym zamówimy popularny trunek. Ale podjęcie decyzji jest możliwe, gdy zapoznamy się z oferta każdego.

wino

W podjęciu decyzji kierujmy się czterema kryteriami. Po pierwsze, warto sprawdzić, czy oferowane do sprzedaży wina są sprowadzane ze sprawdzonych winnic. Wtedy są najwyższej jakości. Z każdym winem jest związana historia i region, w którym jest uprawiana winorośl. Wina niektórych sklepów internetowych są obecne w znanych polskich restauracjach, a dzięki temu są godne polecenia.

Po drugie, sklepy online powinny dostarczać wina osobiście lub za pośrednictwem kuriera, a dzięki temu zamówienie szybko trafia do adresata. Wina powinny być dostarczane do domu lub do firmy, na eventy i inne ważne w życiu wydarzenia. To alkohol na każdą okazję, także wyjątkową. Towarzyszy zatem świętowaniu oraz szczególnym i przełomowym chwilom.

Po trzecie, sklep online powinien spełniać oczekiwania klienta, nawet wymagającego znawcy win. Dlatego powinien importować wino z różnych części świata na zlecenie restauratorów firm i klientów indywidualnych. Jeśli w aktualnej ofercie nie znajduje się odpowiednie wino, to warto zaproponować klientowi „import na zlecenie”. Świadczy to o profesjonalizmie oraz o zaangażowaniu pracowników sklepu internetowego. Firma powinna mieć doświadczenie w importowaniu win z całego świata i znać cały proces: banderolowanie, transport oraz obsługę celną. Dzięki temu może kontrolować transport wina od winnicy do momentu, w którym dana butelka trafi do odbiorcy.

Po czwarte, pracownicy sklepu powinni posiadać wiedzę i doświadczenia na temat win oraz jego importu, co gwarantuje, że zawsze pomogą w wyborze odpowiedniego. Dzięki temu nie musisz znać się na winach, żeby kupić najlepsze w atrakcyjnej cenie. Wino powinno być ich pasją. Sklep internetowy powinien dostarczać widzę na temat oferowanych win w sposób szczegółowy i zrozumiały dla odbiorcy.

Sklep online a stacjonarny

Internetowa sprzedaż win to uzupełnienie sprzedaży stacjonarnej. W Internecie kupują nie tylko znawcy, ale także amatorzy, którzy nie zawsze wiedzą, jakie wino wybrać, a zwłaszcza gdy konkurencja jest duża. Najczęściej kupowane są wina czerwone wytrawne i półwytrawne. Upodobania do rodzajów wina zmieniają się, a sprzedaż przeważnie wzrasta sezonowo, np. w okresie świątecznym. Konsumenci lubią pić wino, ale nie lubią go kupować, według badań TNS.

Najgorzej kupuje się wina w sklepie stacjonarnym, gdyż są przeważnie podzielone ze względu na kraj pochodzenia, co jest czwartym kryterium wyboru. Klienci najczęściej kupują, kierując się okazją, czyli, w jakiej sytuacji, z kim i kiedy będą pić wino. Następnie biorą pod uwagę jego smak i kolor. Czasem trudno jest znaleźć te informacje na butelce, co przedłuża zakupy. Poza tym w niektórych sklepach stacjonarnych nie możemy dotknąć wina i zapoznać się z jego etykietą, bo znajduje się na półkach za ladą, a podać je może jedynie sprzedawca, który nie zawsze ma wiedzę i może doradzić. W przypadku sklepów internetowych, chociaż nie można dotknąć wina, mamy dokładną informację na jego temat – opis ze zdjęciem.

Jeśli zdecydujesz się na sklep z winami online, to weź pod uwagę sklep internetowy Wine Avenue. Znajdziesz tam szeroki wybór win o różnym stopniu wytrawności, z różnych stron świata i na każdą kieszeń.

About Paweł Babiak

Paweł Babiak
Barman, podróżnik, bloger. Pracowałem w takich miejscach jak Londyn, Budapeszt, Singapur czy Kuala Lumpur, gdzie zdobyłem w 2010 mistrzostwo Malezji w mixologii. Poprzez tego blog pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami ze świata barmaństwa.

Sprawdź również

Świętowanie z kieliszkiem czerwonego wina

 – artykuł sponsorowany Wino czerwone, a zwłaszcza słodkie wino czerwone z południa Europy, jest już …

Jeden komentarz

  1. Ostatnio również przekonałam się do zakupu wina przez internet, wydaje mi się że sklepy internetowe maja szersza ofertę i znacznie większy wybór. Przyznam, że dopiero jakiś miesiąc temu trafiłam na sklep wina.com.pl gdzie podane sa informacje nie tylko o winie, ale także zamieszczony jest opis winnicy i musze przyznac że bardzo mnie to zaciekawiło.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *