Home / Artykuły / Artykuły sponsorowane / Jak znaleźć dobrego barmana w Warszawie?

Jak znaleźć dobrego barmana w Warszawie?

barman

Warszawa to stolica i jednocześnie największe miasto w naszym kraju. W jego administracyjnych granicach mieszka ponad 1,7 miliona ludzi. Gęsto zaludnione są też okolice Stolicy, które tworzą wraz z nią aglomerację zamieszkiwaną przez 2,6 miliona ludzi.

Tak duże miasto sprawia, że nie brakuje tu zapotrzebowania na różne usługi. Ponieważ w Stolicy i jej okolicach mieszka wielu celebrytów oraz zamożnych ludzi, nie brakuje tutaj chętnych na wynajem limuzyn czy usług barmańskich. W niniejszym artykule skupimy się na barmanach.

Do zadań barmana należy przygotowanie napojów alkoholowych i bezalkoholowych dla gości lokalu. Często to od profesjonalizmu właśnie tej osoby zależy zadowolenie gości.

Czy każdy, kto stoi za barem może określać siebie barmanem?

Odpowiedź brzmi: nie. Nie każda osoba, która nalewa piwo czy podaje orzeszki może określić siebie mianem barmana. Barman to osoba, która orientuje się w trunkach i potrafi przyrządzić różne drinki korzystając z odpowiednich składników. Najlepsi barmani oprócz przyrządzania drinków potrafią wykonywać również różne sztuczki barmańskie, które dodatkowo przyciągają uwagę gości lokalu.

 

Barman w warszawie

W Warszawie jest wiele knajp różnej klasy, które zatrudniają barmanów o różnych umiejętnościach. Najlepsze z nich zatrudniają wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy nie tylko wiedzą wszystko o alkoholach i drinkach, ale też znają języki obce, potrafią rozmawiać z ludźmi i – co ważne, dbają o porządek swojego miejsca pracy.

Podobnie jak w każdym innym mieście, tak i w Warszawie znaleźć można barmanów najwyższej klasy, jak i barmanów, którzy są amatorami. Jak znaleźć specjalistę?

W poszukiwaniu specjalisty

Znalezienie dobrego barmana nie jest łatwe – podobnie jak znalezienie dobrego specjalisty w każdym innym fachu.

Chcąc zatrudnić taką osobę na wesele czy spotkanie rodzinne lub firmowe, warto ogłosić casting i zapoznać się z wybranymi kandydatami. Jeśli nie wiemy nic o trunkach, warto zaprosić na takie spotkanie znajomego, który się orientuje w temacie i będzie mógł przesłuchać potencjalnego kandydata. Jeśli mamy pojęcie o tym, możemy przepytać kandydata samodzielnie.

Kolejny krok to prośba o przyrządzenie drinka. Warto sprawdzić, jak taki człowiek poradzi sobie z przyrządzeniem chociażby najprostszych drinków. W czasie rozmowy warto też sprawdzić, czy dana osoba jest komunikatywna i czy umie swobodnie rozmawiać z nieznajomymi. To u barmanów bardzo ważna cecha. W czasie rozmowy warto zapytać też o szkolenia i uzyskane certyfikaty.

Catering barmański

Nie chcąc szukać na własną rękę, warto zwrócić się do firmy oferującej catering barmański. Cena usługi najczęściej związana jest ściśle z jej jakością i najczęściej bywa tak, że im droższy catering, tym za barem stać będzie lepszy barman lub nawet cały zespół. W Warszawie działa wiele firm oferujących takie usługi (na przykład Locostacja). Celem wyboru najlepszej, warto zapytać znajomych oraz poczytać internetowe opinie. Chociaż to drugie wyjście nie zawsze daje nam prawdziwy obraz firmy, pozwala na chociaż częściowe wyobrażenie sobie jakości usługi, którą otrzymamy.

 

Kiedy wynająć pomoc barmańską?

Barman najczęściej zapraszany jest na wesele lub na spotkania rodzinne i firmowe. Jego obecność w połączeniu z przyrządzanymi trunkami uświetni przyjęcie wydane z każdej okazji.

About Paweł Babiak

Paweł Babiak
Barman, podróżnik, bloger. Pracowałem w takich miejscach jak Londyn, Budapeszt, Singapur czy Kuala Lumpur, gdzie zdobyłem w 2010 mistrzostwo Malezji w mixologii. Poprzez tego blog pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami ze świata barmaństwa.

Sprawdź również

Whisky Live Warsaw 2016

Informacja prasowa Goście specjalni na Whisky Live Warsaw 2016 W tym roku Whisky Live Warsaw …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *