Home / Artykuły / Artykuły sponsorowane / Jakie drinki bezalkoholowe można znaleźć w sklepach

Jakie drinki bezalkoholowe można znaleźć w sklepach

Artykuł Sponsorowany

W sklepach dostępne są zarówno gotowe produkty alkoholowe, jak wódki, wina czy rumy, jak i różne wersje drinków, w których składzie wykorzystuje się wybrane rodzaje alkoholi. Na popularności zyskują także drinki bezalkoholowe, które bardzo często są wersją znanych drinków, podanych bez alkoholu.

Co można znaleźć w sklepach

Drinki bezalkoholowe, podobnie jak drinki alkoholowe, można znaleźć w praktycznie każdym sklepie z wydzieloną sekcją przeznaczoną na alkohole. To właśnie tutaj znajdują się drinki typu pina colada czy mojito, które są dostępne w dwóch wersjach: alkoholowej oraz bezalkoholowej. Wersja bez alkoholu jest smakowo zbliżona do drinków z alkoholem, mogą jednak po nią sięgać także osoby, które z powodów zdrowotnych nie mogą pić alkoholu.

Większość drinków bezalkoholowych dostępna jest w opakowaniach, które zaprojektowano jako opakowania do spożycia przez jedną osobę. Takie drinki w zależności od rodzaju drinka oraz wykorzystanych składników oferowane są w plastikowych butelkach o pojemności około 340 ml lub też w kartonowych puszkach, których objętość może wynosić około 200 ml, co umożliwi przygotowanie koktajlu o pojemności około 400 ml.

Najpopularniejsze rodzaje drinków bez alkoholu

Choć drinki bezalkoholowe dostępne są w różnych wersjach smakowych, to jako gotowe drinki do kupienia są dostępne w kilku wybranych smakach. Najczęściej klienci wybierają różne wersje mojito o odświeżającym, limonkowo-cytrynowym smaku, oraz pina colada, oparta na soku ananasowym, którego smak podkreśli dodatek mleczka kokosowego.

Oczywiście zarówno w przypadku mojito, jak i przy kupowaniu pina colady można wybrać różne wersje smakowe drinków. Oprócz nich producenci oferują drinki energetyzujące, w których składzie pojawiają się owoce cytrusowe, głównie połączenie ananasa, grapefruita i pomarańczy. Takie drinki przed otwarciem opakowania należy delikatnie wstrząsnąć, aby uzyskać charakterystyczną piankę.

Jak podawać drinki bez alkoholu

Większość drinków bezalkoholowych to drinki niegazowane, które po otwarciu opakowania można od razu podawać. Najczęściej takie drinki podaje się w szklankach wypełnionych pokruszonym lodem. Do drinków można również wrzucić kawałek limonki czy owoców, które są wyczuwalne w nucie wiodącej drinku.

Dodatek lodu pozwoli na otrzymanie drinku o odpowiedniej konsystencji, ale w niektórych przypadkach jest wręcz wskazany ze względu na nasycenie smakowe drinków bezalkoholowych.

Artykuł powstał we współpracy ze Bezalkoholowe.com

About Paweł Babiak

Paweł Babiak
Barman, podróżnik, bloger. Pracowałem w takich miejscach jak Londyn, Budapeszt, Singapur czy Kuala Lumpur, gdzie zdobyłem w 2010 mistrzostwo Malezji w mixologii. Poprzez tego blog pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami ze świata barmaństwa.

Sprawdź również

10 lista najpopularniejszych koktajli

Oto najnowsza, listopadowa lista najpopularniejszych drinków w Internecie Old Fashioned Martini Magrarita Moscow mule Bloody …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *