Home / Alkohole / 5 najlepszych barów w Londynie

5 najlepszych barów w Londynie

Nowy rok miałem okazję spędzić w Londynie. Mieście znanym z wielu niezwykłych rzeczy, gdzie kultury całego świata mieszają się jak w wielkim, miejskim kotle.

Jako miłośnik barów, nie mogłem sobie odpuścić przyjemności zwiedzenia jednych z najpopularniejszych przybytków, jakie ma w swojej ofercie to niezwykłe miasto.

Oto subiektywna lista barów, które warto odwiedzić będąc w Londynie

 

Nightjar

url129 City Road, London EC1V 1JB, United Kingdom

Jeden z najlepszych koktajl barów, w jakich miałem okazję być. Niesamowita atmosfera oraz wystrój. Obowiązkowy punk podróży podczas pobytu w Londynie.

Zresztą oglądnięcie ich film promocyjny i sami zobaczcie.

Dukes Bar

mainpics-0735 Saint James’s Place, London SW1A 1NY, United Kingdom

Bardzo elegancki, aczkolwiek nieco trudny do znalezienia bar, w którym wódka Potocki jest na housie.

Bar jest znany ze swoich martini, które przyrządzają przy stoliku bez użycia lodu. Naprawdę doświadczenie, które każdy miłośnik klasycznych koktajli musi przeżyć, chociaż raz.

Savoy

10952408_597152360417938_322528743696116501_nStrand, London WC2R 0EU, United Kingdom

Legendarny hotel jest domem dla legendarnego baru gdzie powstał koktajl „White Lady”.

Wersja przyrządzona na alkoholach z tamtego okresu będzie was kosztowała około 150 funtów, więc przygotujcie się na mocny wydatek.

A za barem znajdziemy takie ciekawostki jak Angosturę macerowaną ze skórą, wiśnie macerowane w koktajlach czy alkohole stojące na półce od lat 40tych.

Artesian

artesian-barThe Langham, Portland Place, London W1B 1JA, United Kingdom

Zwycięzca wielu nagród, bar który został ogłoszony najlepszym  na świecie w 2013 roku.

Niestety, ku mojemu zaskoczeniu nie ma w tym barze możliwości siedzenia przy ladzie barowej i ucięcia sobie pogawędki z barmanem.

Poza tym obsługa oczywiście na najwyższym poziomie a drinki przepyszne. Ja jednak jestem przyzwyczajony do siedzenia przy barze a nie przy stoliku. Według mnie odebranie tej możliwości bardzo uszczupla doznania z wizyty.

BrewDog Shoreditch

BrewDog51 Bethnal Green Road, London E1 6LA, United Kingdom

Brew Doga każdy, kto interesuje się piwem zna. Nie dość, że warzą doskonałe piwo to posiadają kilka własnych przybytków w samym Londynie i nie tylko.

Ja osobiście polecam ten na Bethnal Green Road, ponieważ jako jedyny w Londynie posiada koktajl bar na poziomie -1, do którego wejście jest nieco ukryte, co przypomina opowieści z Narnii.

 

 

 

About Paweł Babiak

Paweł Babiak
Barman, podróżnik, bloger. Pracowałem w takich miejscach jak Londyn, Budapeszt, Singapur czy Kuala Lumpur, gdzie zdobyłem w 2010 mistrzostwo Malezji w mixologii. Poprzez tego blog pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami ze świata barmaństwa.

Sprawdź również

Eventy – Jak to się robi w Polsce i w Londynie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *