Home / Alkohole / Londyn – Gin Journey

Londyn – Gin Journey

Gin Journey

Atrakcja opisywana w Londyńskich mediach, jako „must go”. Pojawiająca sią na łamach TimeOut i wielu innych. Na TripAdvisor Gin Journey nie dość, że nosi miano atrakcji numer 1 nocnego życia (wybrana z pośród niemal 1300), to posiada niemal 150 pięciogwiazdkowych recenzji!!! Widziałeś kiedyś tak wysoko cenioną atrakcję!? Ja nie. Jest tylko jedna ocena z 4 gwiazdkami. Szybko jednak po jej przeczytaniu dowiadujemy się, że to nie założyciel był w tym dniu w pracy, a jego zamiennik. Zresztą zobacz sam:

Gin Journey tripadvisor

Czym jest Gin Journey?

Gin Journey jest niesamowitą wyprawą po Londyńskiej scenie barowo-koktajlowej z ginem w roli głównej. Zaczyna się w sławnej dzielnicy niesamowitych koktajlbarów: Shortridge. Konkretnie w White Lyan. Totalnie innowacyjnym barze, ale o tym innym razem.

Gin Journey

Podczas wyprawy zwiedziliśmy zakątki związane z historią ginu. Od restauracji nad Tamizą, nieopodal słynnego London Bridge, przez wizytę w wschodnim Londynie, gdzie odwiedziliśmy działającą destylarnie. Naprawdę niezwykłe przeżycie i to w samym centrum Londynu. Mimo że odległości wydają się znaczne, w szczególności w tak zatłoczonym mieście jak Londyn, to dobra organizacja oraz autokar o podwyższonym standardzie umilają podróż. Nie wspominając już o pełnych entuzjazmu członkach wyprawy, którzy lgną z całego świata. Jak by tego było mało to Lyan nie dość, że nie pozwala się nudzić nieustannie opowiadając o ginie, Londynie oraz ich wspólnej historii to dorzuca do tego quizy z nagrodami, którymi oczywiście jest gin w małych buteleczkach. Interesujący pomysł sprzedaży miniaturek alkoholi do spróbowania o pojemności 3cl. Koncept bardzo ciekawy.

Słyszałem że robią to również w USA. Generalnie można sobie zamówić zestaw miniaturowych buteleczek do spróbowania w danej kategorii. Nie trzeba inwestować w całą butelkę i za rozsądne pieniądze jesteśmy w stanie skosztować alkoholi, do których normalnie nie mielibyśmy dostępu. Buteleczki są estetyczne aczkolwiek w żaden sposób nie nawiązują do oryginałów, przez co nie są na oku kolekcjonerów.

Drinks by the Dram

Ilość atrakcji jest po prostu zatrważająca, a przecież to dopiero połowa wyprawy.DSC_0171

Kolejny przystanek – serce Londynu. Tam do zwiedzenia mamy jeszcze kilka niezwykłych barów. Osobiście znam okolice Shortridge, ale w tym przypadku muszę przyznać, że lokalizacje zaskoczyły nawet mnie. Bar z wanną nawiązującą do starych czasów, gdy gin produkowano, w czym popadnie i tym podobne.

Czy wspomniałem, że na każdym przystanku była degustacja ginu oraz koktajlów? To jest właśnie gin journey.

Bar+destylarnia DSC_0141

 

 

 

LeonDalloway

Leon Dalloway

 

Leon Dalloway założyciel firmy Shake, Rattle and Stir jest gwiazdą Gin Journey i głównym przewodnikiem. Gin Journey cieszy się niezwykła popularnością, więc jedna osoba nie dałaby rady wypić tyle ginu każdego dnia.

Były pracownik destylarni, ex-barman od ponad dekady na nieustannej ścieżce mającej na celu edukację poprzez  dobrą zabawę.

Leon jest wielkim fanem twittera gdzie możecie go znaleźć wstukując @ThatGinGuy oraz #GinJourney

About Paweł Babiak

Paweł Babiak
Barman, podróżnik, bloger. Pracowałem w takich miejscach jak Londyn, Budapeszt, Singapur czy Kuala Lumpur, gdzie zdobyłem w 2010 mistrzostwo Malezji w mixologii. Poprzez tego blog pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami ze świata barmaństwa.

Sprawdź również

Eventy – Jak to się robi w Polsce i w Londynie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *