Home / Alkohole / METAXA organizuje w Polsce imprezę Cocktail Artist

METAXA organizuje w Polsce imprezę Cocktail Artist

metaxa

METAXA organizuje w Polsce imprezę Cocktail Artist

Impreza z serii „Cocktail Artist” to jedyne w swoim rodzaju warsztaty mistrzowskie.   Zorganizowana przez brytyjskiego ambasadora marki METAXA, André Cavalheiro, impreza „Cocktail Artist” odkrywa przed barmanami tajemnice i trendy ze światowej stolicy cocktaili – Londynu.

W uznaniu dla niesłabnącego uwielbienia Polaków – a w szczególności barmanów – dla METAXY André rozpoczął swoją europejską trasę od Warszawy.

 

André Cavalheiro poprowadził dwie sesje w ramach swojej serii „Cocktail Artist” , podczas których przybliżył gorące trendy z tętniącego życiem nocnym Londynu i dynamiczną londyńską kulturę kreowania cocktaili uczestnikom, wśród których znaleźli się najbardziej utalentowani barmani w Polsce.

Pełen pasji i utalentowany miksolog André tworzy swoje najbardziej fascynujące kreacje na bazie METAXA 12 Gwiazdek, podobnie jak wielu barmanów z najbardziej znanych londyńskich klubów.   Popisowe cocktaile André zawierające 12 Gwiazdek pozwalają ukazać złożony i różnorodny charakter tego alkoholu w zaskakujących nowych kompozycjach.

Uczestnicy sesji „Cocktail Artist” w Warszawie odkrywali z André te ekscytujące nowe cocktaile i czerpali inspiracje do tworzenia wielu innych.

Dzięki zaangażowaniu barmanów, takich jak André oraz jego współpracowników METAXA została niedawno uwzględniona w rankingu „Drinks International” wśród najlepiej sprzedających się alkoholi w 50 najlepszych barach na świecie.

W ramach serii imprez „Cocktail Artist” House of Metaxa odkrywa przed barmanami na całym świecie wyjątkową gładkość METAXY 12 Gwiazdek i inspiruje ich do kreowania cocktaili na bazie tego alkoholu, podobnie jak André i specjaliści miksologii w Londynie.

 

METAXA 12 Gwiazdek

METAXĘ 12 Gwiazdek definiuje gładkość. Zawiera cenne destylaty winne leżakowane cierpliwie w beczkach z francuskiego dębu Limousin, które łączone są następnie z muskatem pochodzącym z egejskich wysp Samos, gdzie winogrona rosną w niewielkich winnicach tarasowych i są zbierane wyłącznie ręcznie. Tajemniczy bukiet majowych róż i ziół śródziemnomorskich przesądza o wyjątkowości tej mieszanki stworzonej przez Constantinosa Raptisa, 5. Mistrza Metaxy w historii House of Metaxa.

Więcej informacji dostępnych jest pod adresem www.metaxa.com

O André Cavalheiro

André Cavalheiro to prawdziwy artysta cocktaili. Pełen pasji i chętnie podejmujący ryzyko, André uczynił barmaństwo swoim stylem życia, doświadczeniem oddziałującym na wszystkie zmysły. Dorastał, marząc o zostaniu barmanem i napędzany swoim latynoskim temperamentem rozpoczął długą przygodę, która z małego miasteczka nad oceanem przygnała go aż do hotelu Ritz w Londynie, a potem innych miejsc na świecie. Artystyczny instynkt André każe mu nieustannie poszukiwać nowych doświadczeń. Teraz, gdy zdobył już ugruntowaną pozycję w swojej branży, chce dzielić z innymi swoje największe pasje: tworzenie cocktaili i METAXĘ.

About Paweł Babiak

Paweł Babiak
Barman, podróżnik, bloger. Pracowałem w takich miejscach jak Londyn, Budapeszt, Singapur czy Kuala Lumpur, gdzie zdobyłem w 2010 mistrzostwo Malezji w mixologii. Poprzez tego blog pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami ze świata barmaństwa.

Sprawdź również

zamknięty w łagodnym smaku Metaxy

– INFORMACJA PRASOWA Be a Bee – kiss your Honey! – takim hasłem METAXA, najłagodniejszy …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *