Home / Artykuły / Oznaczenie soków kolorami

Oznaczenie soków kolorami

Czy kolorujecie swoje soki? Może nie macie takiej potrzeby. Ja jednak w moim barze mam 4 stanowiska na 2 różnych barach i do 6 barmanów na zmianie + 2 barbacków. Aby mieć pewność, że cała drużyna pracuje na tym samym, wysokim poziomie to wprowadziłem znaczenie soków kolorami.

Możecie sobie zadawać pytanie, po co skoro każdy odróżni butelkę z sokiem pomarańczowym czy sokiem z limonki. Niby tak, aczkolwiek ja na przykład używam świeżo wyciskanego soku z jabłek, który wygląda identycznie jak sok ananasowy. Ponadto mając sok pomidorowy, żurawinowy oraz grenadynę nawet najlepszy barman będzie musiał poświęcić kilka sekund, aby się upewnić czy aby na pewno używa odpowiedniego składnika.

Zgadzacie się z tym czy nie, moje kolory wyglądają następująco:Kolory

Jabłko – Zielony oraz czarny
Żurawina – Czerwony
Grapefruit – Żółty oraz zielony
Cytryna – Żółty
Limonka – Zielony
Pomarańcza – Biały
Ananas – Niebieski
Grenadyna – Czerwony oraz czarny
Pomidorowy – Czerwony oraz zielony

Kolory można dobierać według własnych upodobań. Ja używam najczęściej stosowanych w Londynie, aby nowi barmani nie mieli trudności z przystosowaniem i nie musieli uczyć się ich od nowa w moim barze.

Do oklejania używam zwykłych taśm izolacyjnych. Stąd również dobór kolorów. Zazwyczaj zestawy są zaopatrzone w biały, czarny, czerwony, zielony, żółty oraz niebieski.

tasma izolacyjna

 

About Paweł Babiak

Paweł Babiak
Barman, podróżnik, bloger. Pracowałem w takich miejscach jak Londyn, Budapeszt, Singapur czy Kuala Lumpur, gdzie zdobyłem w 2010 mistrzostwo Malezji w mixologii. Poprzez tego blog pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami ze świata barmaństwa.

Sprawdź również

Koktajle ktore musisz znac

Koktajle, które każdy barman musi znać

ażdy ma swoje ulubione receptury. Niektóre bardziej wyszukane, inne zaś bardzo proste. Ja jednak się …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *