Home / Artykuły / Polskie smaki za granicą- Piwo Zamkowe Eksoprt

Polskie smaki za granicą- Piwo Zamkowe Eksoprt

Od jakiegoś już czasu, przebywam poza granicami naszego pięknego kraju i ostatnio jestem spragniona rodzimych smaków.
Po całym tygodniu pracy, naszła mnie ochota na dobre, zimne polskie piwo.
Ponieważ polonia w Londynie duża, gro tu polskich produktów, a wilkich sieciówkach w centrum miasta każdy sklep ma dział z żywnością z naszego kraju. Pomyślałam więc, że zdobycie piwa nie powinno sprawic mi większyc trudności. Udałam się więc do pobliskiego supermarketu, lecz ze zdiwieniem stwierdziłam że w mojej dzielnicy łatwiej o piwo z Karaibów.

Nie poddając się udałam się do jednego ze “sklepów międzynarodowych”. Ten mnie nie zawiódł i w ladzie chłodniczej obok dwuch produkcji wielkich koncernów znalazłam  piwo Zamkowe Eksoprt browaru Namysłów. Browar znany mi był z marek takich jak Namysłow Niepasteryzowany czy Namysłów Pils. Samego zamkowego nie miałam jednak okzji wcześniej próbować, szybko więc zdecydowałam się na zakup i podzielenie się wrażeniami.

Przed moją skromną opinią może najpierw trochę faktów i ciekawostek.
Nazwa piwa związana jest z zamkiem w Namysłowie, który jest obecnie własnością browaru. Jest to jeden z najstarszych zamków w Europie. Pierwsze wzmianki o Namysłowie pochodzą z 1222r. Sam browar ma około 700 lat doświdczenia w ważeniu piwa,

Jak podkreśla producent na stronie(http://www.browarnamyslow.com.pl/) , przy produkcji piwa zamkowego używa się tzw metody naturalnej stabilizacji, co ma zapewnić trwałość piwa, przy zachowaniu pewnych składników . W efekcie produkt ma mieć więcej substancji odżywczych, mieć wysokąpienistość i pełnię smaków.

A więc sprawdźmy:

Po degustacji stwierdzam, że przy nalewaniu ładnie się pieni. W samku wyczuwalna wyraźna goryczka, aczkolwiek nie dominująca, całość dopełniona lekkim posmakiem słodu.
Bardzo ciekawa pozycja idealna na duszny i gorący dzień.

Bardzo się cieszę,że za granicami naszego kraju można dostać nie tylko produkty wielkich koncernów, lecz także takie pozycje jak piwa browaru Namysłów.

About Lidia Karecka

Lidia Karecka
Barmanka pracująca w Londynie. Kobiece spojrzenie na świat barmański.

Sprawdź również

Dobre piwo – co powinno zawierać?

Polacy coraz chętniej sięgają po piwo – spora grupa osób uważa się za piwoszy. Doceniają …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *