Home / Alkohole / Skarby Islandii

Skarby Islandii

Bardzo ciekawa reklama z Islandii. Niestety, jak byłem tam ostatnio, to nie miałem okazji jej pić. Piłem za to tradycyjny trunek islandzki o nazwie Brennivín. Tradycyjnie był butelkowany z czarną etykietą aby odstraszać konsumentów, co miało odwrotny skutek. U nas, jako zagrychę do wódki mamy śledzia. Oni mają zgniłego rekina. Jak spróbowałem mały kawałek na targu, to od razu poczułem się jak by coś umarło i zgniło w moich ustach. Nigdy w życiu nie pragnąłem bardziej umyć zębów niż po tym specyfiku. Jak się go przyrządza… Z tego, co mi powiedzieli miejscowi to z racji, że gatunek rekina, który oni spożywają nie wydala moczu, należy po złapaniu zakopać go w ziemi na minimum pół roku, aby sobie „doszedł” i pozbył się toksyn. Efekt… niezapomniany. Polecam niezwykłą wyspę, jaką jest Islandia a zanim się tam wybierzecie zobaczcie te prześmieszne filmy.

Miłego oglądania

#1

#2

#3

A tutaj filmik jak się pije w Islandii. Nie mogło oczywiście zabraknąć zgniłego rekina 🙂

Brennivín

Udało mi się nawet znaleźć jakieś zdjęcie z podróży. To jeszcze jak miałem długie włosy…

Paweł na Islandii

Filmy są ukazane na naszym blogu, jako ciekawostka a nie, jako reklamę i tak powinny być odbierane

 

About Paweł Babiak

Paweł Babiak
Barman, podróżnik, bloger. Pracowałem w takich miejscach jak Londyn, Budapeszt, Singapur czy Kuala Lumpur, gdzie zdobyłem w 2010 mistrzostwo Malezji w mixologii. Poprzez tego blog pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami ze świata barmaństwa.

Sprawdź również

Sztuka obdarowywania: Gutt Vodka – prezent z klasą

Informacja prasowa   Szczególna okazja skłania nas do poszukiwania wyjątkowych prezentów. Chcąc podarować najbliższym to, …

Jeden komentarz

  1. Mój przyjaciel Paweł był na Islandii i przywiózł właśnie ten Brenvinn – zielony z czarną etykietką – pamiętam, że smakował tak jak powinien czyli kminkiem. Przywiózł mi też kilka miniaturek (niestety w plastiku), a że plastiki w końcu wypiłem to pamiętam, że były to jedne z najgorszych smakowo trunków jakie piłem, nie wiem skąd na północy to umiłowanie słonej lukrecji?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *