Home / Firmy / Suntory

Suntory

Suntory Holdings Limited jest najstarszą firmą dystrybującą alkohol w Japonii. Została założona w 1899 r. przez Torii Shinjiro. Firma, a raczej sklep na początku zajmował się sprzedażą importowanych win w Japonii. W 1921 sklep przerodził się w firmę Kotobukiya, która miała ambicję stania się potentatem w dystrybucji oraz produkcji w Japoni. Zaowocowało to budową pierwszej w kraju destylarni whisky w 1923. Whisky produkowana przez Suntory jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Świadczą o tym liczne nagrody oraz uznanie ekspertów oraz konsumentów. Ostatnimi czasy przebija, jakością nawet whisky szkockie. Mimo, że jest na ich wzór produkowana. Nazwę zmieniono w 1963 na obecną Suntory; wzięła się od nazwy produkowanej przez firmę whisky, która była niezwykle popularna.

Obecnie firma produkuje nie tylko alkohole, ale całą gamę napoi jak również kosmetyki.

Jest jedynym producentem Pepsi w Japonii.

Na giełdę weszła dopiero w 2013r.

Suntory posiada dwa muzea w Japonii. Jedno w Tokio i jedno w Osace.

Jedna z czołowych japońskich drużyn rugby Suntory Sungoliath należy do firmy.

W 2014 r. Suntory przejęła spółkę Beam za $13.6. Dzięki tej transakcji, do obfitego portfolio spółki dołączył między innymi Jim Beam.

Suntory whiskey Suntory

Linki:

http://www.suntory.com

About Paweł Babiak

Paweł Babiak
Barman, podróżnik, bloger. Pracowałem w takich miejscach jak Londyn, Budapeszt, Singapur czy Kuala Lumpur, gdzie zdobyłem w 2010 mistrzostwo Malezji w mixologii. Poprzez tego blog pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami ze świata barmaństwa.

Jeden komentarz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *