Home / Mały ekran / Sztuka, a kryzys

Sztuka, a kryzys

Od pewnego czasu możemy obserwować załamanie rynku winiarskiego w Polsce.To przykre zjawisko bezpośrednio połączone jest z europejskim kryzysem gospodarczym. Spadek sprzedaży jest wynikiem ubożenia klasy średniej, która rezygnuje z zakupów droższych produktów.
Sophisticate Hick
Ogólny marazm ogarniający rynek bardzo dotkliwie uderzył w firmy zajmujące się handlem winami. Sprzedawcy muszą przyciągać klienta zupełnie nowymi ofertami, oraz rewidować swój asortyment, skupiając się na produktach o niższej cenie. Należy jednak pamiętać, że niższe ceny nowych produktów nie oznaczają obniżenia ich jakości. Kryzys ogarnął całą Europę, więc i producenci muszą reagować nowymi ofertami.

Choć wino to jedno z najwspanialszych dzieł sztuki to nawet ono padło ofiarą „pieniądza”. Kryzys ekonomiczny nie tylko blokuje rozwój polskiej kultury picia wina, lecz ogranicza nam dostęp do jakże przyjemnego obcowania z sztuką najwyższych lotów. Jedynym naszym orężem w walce o rozwój rynku winiarskiego w Polsce to świadome wybieranie produktów i kupowanie ich w prywatnych sklepach specjalistycznych, dzięki czemu możemy aktywnie wspierać polskich przedsiębiorców i walnie przyczyniać się do rozwoju kultury, gospodarki, oraz własnego gustu.

 

About Michał Marek

Michał Marek
Student ukrainoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalizacja – ukraińska gospodarka winiarska. Pasjonuję się szeroko pojętą tematyką dotyczącą wina, szczególnie zaś jego wpływem na kulturę i społeczeństwo. Zależy mi na propagowaniu kultury konsumowania wina w Polsce, oraz na promowaniu mało popularnych regionów winiarskich.

Sprawdź również

Świętowanie z kieliszkiem czerwonego wina

 – artykuł sponsorowany Wino czerwone, a zwłaszcza słodkie wino czerwone z południa Europy, jest już …