Home / Artykuły / Materiały prasowe / Whisky Live Warsaw 2016

Whisky Live Warsaw 2016

Informacja prasowa

Goście specjalni na Whisky Live Warsaw 2016

W tym roku Whisky Live Warsaw 2016 nabierze jeszcze bardziej międzynarodowego wymiaru. Wśród gości specjalnych znaleźli się między innymi – Dominic Roskrow, Ingvar Ronde czy George C. Grant.

Prawdziwym fanom whisky nie trzeba przybliżać żadnej z tych osób. Dominic Roskrow uważany jest przez wielu za największy w Europie autorytet w dziedzinie whisky. Brytyjczyk jest dyrektorem The Whisky Tasting Club, a jego recenzje regularnie publikowane są w „Times”, „Daily Telegraph” i „Spectator” w Wielkiej Brytanii oraz „The Daily” w USA. Roskrow pisze również do „Whisky Magazine”, który jest patronem medialnym tegorocznej edycji Whisky Live Warsaw 2016. W Polsce jest szerzej znany jako autor książki „1001 whisky, których warto spróbować” – prawdziwego kompendium wiedzy zarówno dla nowicjuszy w świecie whisky, jak i wytrawnych koneserów poszukujących źródła inspiracji. Książka zawiera ponad 800 fotografii butelek, etykiet i destylarni. Dominic poprowadzi dwie sesje Master Class – „Unikatowa Japonia – limitowane edycje z Japonii” oraz „La Maison du Whisky – limitowana seria Artist #5” .

Atrakcją festiwalu będzie również obecność Ingvara Ronde, znanego na całym świecie wydawcy Malt Whisky Yearbook, który swoją przygodę z whisky rozpoczął w 1980 roku, gdy po raz pierwszy wybrał się podróż po destylarniach regionu Speyside. Przypomnijmy, że Malt Whisky Yearbook jest corocznym kompendium wiedzy o whisky, przeglądem informacji o destylarniach whisky z całego świata, funkcjonujących, nowo otwartych, jak i zamkniętych z różnych powodów. Pełna statystyk oraz analiz z jednej strony, z drugiej bogata w aktualne fotografie i felietony na czasie, pisana jest przez wielu gigantów rynku whisky. Podczas festiwalu będzie możliwość nabycia najnowszej edycji Malt Whisky Yearbook 2017 wraz z autografem autora. Będzie też okazja na bezpośrednią rozmowę z autorem.

Ostatnim z gości specjalnych jest George S. Grant – w szóstym pokoleniu począwszy od roku 1865, właściciel legendarnej szkockiej destylarni Glenfarclas ze szkockiego Speyside. Szkot podczas festiwalu poprowadzi dwie sesje Master Class – „Glenfarclas – wpływ beczki na whisky” oraz „Glenfarclas – pozwól porwać się w podróż przez dekady”.
Więcej informacji o Whisky Live Warsaw 2016 można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu www.whiskylivewarsaw.com. Poprzez stronę festiwalową prowadzona jest sprzedaż biletów (jednodniowych i dwudniowych) oraz wejściówek na sesje Master Class.

 

***********
Whisky Live Warsaw (www.whiskylivewarsaw.com) – impreza organizowana pod szyldem Whisky Live przez Tudor House, miejsce spotkań klientów indywidualnych, blogerów, dziennikarzy, restauratorów, hotelarzy, hurtowników i przedstawicieli świata biznesowego. Na świecie wydarzenie organizowane jest od 2000 roku. Pierwsza edycja odbyła się w Londynie, by od tamtego czasu objąć swoim zasięgiem 28 miast na całym świecie.

Tudor House (www.tudor-house.pl) – działający od 1995 roku na polskim rynku największy importer alkoholi typu Premium. Jej właściciel – Jarosław Buss, jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie whisky. Jako pierwszy Polak w historii sędziował prestiżowe zawody World Whiskies Awards, odbywające się raz do roku w Londynie.

About Paweł Babiak

Paweł Babiak
Barman, podróżnik, bloger. Pracowałem w takich miejscach jak Londyn, Budapeszt, Singapur czy Kuala Lumpur, gdzie zdobyłem w 2010 mistrzostwo Malezji w mixologii. Poprzez tego blog pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami ze świata barmaństwa.

Sprawdź również

Jak znaleźć dobrego barmana w Warszawie?

Warszawa to stolica i jednocześnie największe miasto w naszym kraju. W jego administracyjnych granicach mieszka …

Jeden komentarz

  1. Byłem wczoraj i jestem rozczarowany. Sklejka, zaduch, bałagan, ścisk, tłok. Chaotyczna obsługa, która nie wie co sie dzieje. Za whisky trzeba płacić jakąś festiwalową walutą. Jak poprosisz to może coś dostaniesz. Do tego daleko, hotel absolutnie nie przygotowany do takiej imprezy. Szkoda pieniędzy. Nie polecam!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *