Home / Artykuły / Artykuły sponsorowane / Woodctock 2016 – jak zachować bezpieczeństwo na festiwalach?
12920277 - crowd cheering and hands raised at a live music concert

Woodctock 2016 – jak zachować bezpieczeństwo na festiwalach?

– Artykuł sponsorowany

Lato to czas muzycznych festiwali. Wspaniała zabawa pod gołym niebem, okalana muzyką graną na żywo – czego chcieć więcej? Bezpieczeństwa.
Imprezy masowe, w tym festiwale, potrafią stwarzać zagrożenia, którym jednak można zapobiec – jak to zrobić, radzi firma Certen – www.certen.com.

Tańce, hulańce, swawole

Imprezy pod gołym niebem, na dodatek zrzeszające kilkanaście tysięcy uczestników są ogromnym wyzwaniem logistycznym dla organizatorów. Posiadamy dobrze skonstruowaną ustawę o ochronie imprez masowych, która określa ilość i rodzaj zabezpieczeń, punktów sanitarnych, obecnych funkcjonariuszy służb porządkowych oraz sanitariuszy. Na imprezach tego rodzaju niemożliwe jest wyeliminowanie obecności alkoholu i nie jest to też niczyją intencją. Jednak, pić należy z umiarem, bo statystyki wypadków i nieszczęść wynikających z nadużyć procentowych trunków są przerażające. Co roku, na polskim festiwalu Woodctok ginie około 7-8 osób ginie w sposób głupi, przez ryzykowne zabawy, jak np. zaśnięcie na torach. W odpowiedzi na coroczne kłopoty organizatorów festiwali, firma Certen postanowiła przekazać kilkanaście swoich alkomatów na tegoroczny festiwal Woodctok; mamy nadzieję, że możliwość samobadania i zobaczenie faktycznego stanu swojego organizmu pomoże w zachowaniu rozsądku i włączeniu lekkiego hamulca. Czy nadzieje się spełnią? Opiszemy w materiale po festiwalu.

Tylko procenty?

Niebezpieczeństw związanych z uczestnictwem w festiwalach jest więcej; aby dobrze się bawić i nie musieć ponosić długofalowych  konsekwencji imprezy, należy uważać na osobiste dokumenty i zawsze mieć je przy sobie. Nawet jeśli wszyscy uczestnicy okażą się uczciwi i nie zrobią z nich “użytku”, to w tak ogromnej ilości ludzi i chaosie możemy ich nie odnaleźć i być narażeni na problematyczny proces wyrabiania duplikatów. Niebezpieczne też bywają powroty przepełnionymi pociągami z zatłoczonych ponad miarę peronów – niestety, tłok sam się prosi o wypadek. Rozsądnie byłoby zorganizować powrót alternatywnym środkiem transportu, np. samochodem wspólnie ze znajomymi lub dzień wcześniej, przed oficjalnym końcem imprezy.

Życzymy zatem

Wszystkim uczestnikom przystanku Woodctock i innych letnich festiwali życzymy jak najlepszej zabawy, wspaniałych chwil, niezapomnianych wrażeń oraz decyzji, które nie odbiją się na Was w zły sposób. Jeśli macie wątpliwości, w którym momencie troszkę przystopować – zapraszamy na stanowisko, do badania naszym alkomatem. Może być pomocny.

About Paweł Babiak

Paweł Babiak
Barman, podróżnik, bloger. Pracowałem w takich miejscach jak Londyn, Budapeszt, Singapur czy Kuala Lumpur, gdzie zdobyłem w 2010 mistrzostwo Malezji w mixologii. Poprzez tego blog pragnę podzielić się z wami moimi doświadczeniami ze świata barmaństwa.

Sprawdź również

Piwo domowe – jak je zrobić w domowym zaciszu?

Ciepłe, wiosenne lub letnie wieczory to idealny moment na spotkanie ze znajomymi. Często wybieramy miejsca …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *